Dev kuyruklu yıldız Dünya’ya yaklaşıyor - Okuruz

Dev kuyruklu yıldız Dünya’ya yaklaşıyor

Dünya’ya yaklaşık 100 milyon yıl uzakta bulunan kuyruklu yıldız, Dünya’ya yaklaşıyor. Şubat ayında en yakın konuma gelmesi beklenen kuyruklu yıldız, Dünya’dan çıplak gözle gözlenebilecek. Bilim insanları, bunu, “hayat boyunca bir..

Yayınlanma: Güncelleme: 208 views

Dev kuyruklu yıldız Dünya'ya yaklaşıyor

Dünya’ya yaklaşık 100 milyon yıl uzakta bulunan kuyruklu yıldız, Dünya’ya yaklaşıyor. Şubat ayında en yakın konuma gelmesi beklenen kuyruklu yıldız, Dünya’dan çıplak gözle gözlenebilecek. Bilim insanları, bunu, “hayat boyunca bir kez görülebilecek bir olay” diye niteliyor.

2023 yılında gökyüzü, önemli bir kozmik olaya sahne olacak.Dünya’ya yaklaşacak olan C/2022 E3 adlı kuyruklu yıldız, Dünya’dan gözlemlenebilecek.“Hayatta bir kez yaşanabilecek bir olay” olarak nitelendirilen uzay olayı, çıplak gözle görülebilecek.ŞUBAT AYINDA DÜNYA’YA EN YAKIN KONUMDAKuyruklu yıldız halihazırda Dünya’dan yaklaşık 100 milyon mil uzakta.Yörüngesini 50 bin yılda tamamlayan kuyruklu yıldızın, şubat ayının başlarında Dünya’ya en yakın konuma gelmesi bekleniyor.İSİMLERİNİN AKSİNE GERÇEK YILDIZ DEĞİLLERToz ve buzdan oluşan kuyruklu yıldızlar, güneşin etrafında dönmeleriyle biliniyor.Işıklarını kendileri üretmedikleri için, isimlerinin aksine, gerçek birer yıldız değiller.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.